Bloki bez barier architektonicznych. PFRON uruchamia środki
. pixabay.com

Windy dla osób z niepełnosprawnością, specjalne podjazdy, poręcze, bezpieczne dojazdy do budynków – takie udogodnienia będą możliwe do zrealizowania w budynkach mieszkalnych, dzięki środkom przekazanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Od października ruszył kolejny etap rządowego programu Dostępność Plus, którego celem jest eliminowanie barier architektonicznych. Podpisane 4 października porozumienie w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju daje PFRON zielone światło na uruchomienie środków umożliwiających zakup i montaż wind, ale także budowę szybu windowego, bezpiecznych dojść do windy lub do budynku mieszkalnego.

- Osoba niepełnosprawna, która była dotychczas uwięziona w czterech ścianach ze względu na trudności z wydostaniem się np. z bloku, w końcu będzie mogła liczyć na usunięcie barier architektonicznych. To wielki krok w stronę poprawy jakości życia wielu osób, dlatego zachęcamy wszystkie uprawnione podmioty do składania wniosków – mówi Marlena Maląg, prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 
 
 
 
 
© 2014 - 2023  Wszystkie prawa zastrzeżone.  Grupa Emediaweb.pl