Na przejściu dla pieszych potrącił ją samochód. Kinga wygrała życie, ale walczy o powrót do sprawności
Pilne
zrzutka.pl

Świat 32-letniej Kingi i jej najbliższych zatrzymał się 9 lipca tego roku. Kiedy młoda kobieta przechodziła przez pasy na ul. Wyszyńskiego w Turku uderzył w nią samochód. Śpiączka, walka o życie - tak wyglądały pierwsze tygodnie. Dziś Kinga walczy o to, by stanąć na nogi. Potrzebna jest kosztowna rehabilitacja i dlatego ruszyła specjalna zbiórka.

Do zdarzenia doszło 9 lipca. 32-letnią kobietę, która przechodziła przez pasy potrącił samochód marki Kia Sorento, prowadzony przez duchownego z województwa pomorskiego. Spod auta wydobywali ją przypadkowi przechodnie oraz strażacy. Stan rannej mieszkanki Turku był bardzo poważny. Do szpitala trafiła z urazem wielonarządowym i przebywała na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii konińskiego szpitala. „Samochód marki Kia Sorento uderzył we mnie z taką siłą że znalazłam się pod samochodem i ciągnął mnie przez kilka metrów powodując rozległe obrażenia wewnętrzne i zewnętrzne między innymi : - obrzęk mózgu , - uraz płuc i wątroby , - złamanie odcinka TH-7 kręgosłupa z obniżeniem jego wysokości , - złamanie kręgów odcina piersiowego kręgosłupa , - złamanie żeber , - złamanie kości krzyżowej i wiele innych złamań .Prze kilka tygodniu pozostawałam w stanie krytycznym w śpiączce farmakologicznej walcząc o życie . Walkę o życie wygrałam jednak pomimo operacji uszkodzonego odcinka piersiowego kręgosłupa mam problemy z czuciem w kończynach dolnych - brak możliwości samodzielnego siedzenia i chodzenia .

 

"Tylko długa i profesjonalna rehabilitacja jest w stanie przywrócić mi sprawność fizyczną” - czytamy na stronie zbiórki.

 

Aktualnie Kinga przechodzi kosztowną rehabilitację w jednym z najlepszych Ośrodków w Polsce (Rehamed - Center w Tajęcinie) . Miesięczny to koszt około 20 tyś. zł . Potrzeba kilku miesięcy intensywnej pracy, ale to jedyna szansa, aby młoda kobieta mogła stanąć na nogi.

 
 
 
 
 
© 2014 - 2023  Wszystkie prawa zastrzeżone.  Grupa Emediaweb.pl