Turek: Bez barier - osoba z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej
iTurek net

O funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej rozmawiają w Turku przedstawiciele instytucji i organizacji na co dzień wspierających niepełnosprawnych m.in. na rynku pracy.

Otwarcia konferencji dokonali starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny oraz Anna Skupień, dyrektor oddziału wielkopolskiego PFRON.

 

- Na terenie powiatu tureckiego realizowany jest szereg zadań dotyczących osób niepełnosprawnych, które gwarantują pełne uczestnictwo w życiu publicznym   - podkreślał starosta Kałużny witając zebranych gości.

Dyrektor Anna Skupień wskazywała natomiast, że należy nie tylko mówić o problemach osób niepełnosprawnych, ale też o rozwiązaniach, nie tylko o barierach, ale również o możliwościach dla osób niepełnosprawnych. - Życzę, aby ta konferencja była czymś, co wprowadzi państwa w nowe, inne obszary - dodała dyrektor wielkopolskiego oddziału PFRON.

W części wykładowej dyrektor PCPR w Turku Edyta Michalak opowiedziała zebranym o działaniach podejmowanych przez tę jednostkę na rzecz osób z niepełnosprawnością, rozpoczynając od zdefiniowania pojęcia osoby niepełnosprawnej. Kolejne punkty konferencji poświęcono roli PFRON we wsparciu osób z niepełnościami, a także wsparciu rozwoju osób z niepełnosprawnością w świetle realizowanych projektów, o czym opowiadała dyrektor Tureckiej Izby Gospodarczej Monika Kozłowska. Wiele miejsca poświęcono także wspieraniu niepełnosprawnych w środowisku pracy, omawiano również dobre praktyki w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.

 

 
 
 
 
 
© 2014 - 2023  Wszystkie prawa zastrzeżone.  Grupa Emediaweb.pl